המדרשה החסידית לצעירים

המדרשה החסידית לצעירים

המדרשה החסידית לצעירים

המדרשה החסידית לצעירים הוקמה רק לפני שנים בודדות ועד מהרה תפסה את מקומה בכותל המזרח של מוסדות החינוך לצעירים.

המדרשה הוקמה על ידי הרב מנחם בומבך ובתמיכתם של רבים מגדולי התורה והחסידות שנחשפו לצורך הגדול וליוזמה הברוכה וסמכו עליה את ידיהם.

בבסיס היוזמה עמד החזון להקים ולטפח דור של צעירים אשר יוכלו והוציא מן הכח אל הפועל את ערכי המדרשה ולעצב את דמות הבוגר – ירא שמים, אוהב תורה ואיש מעשה!

לשם כך לוקטו אחד אל אחד אישי חינוך בעלי שיעור קומה משכמם ומעלה אשר חברו להם יחדיו כשהם משקיעים את מיטב כוחם ומרצם לשם הפיכת החזון הכביר למציאות.

לא קלה היתה הדרך אולם ברכתם של גדולי הדור נתנה אמונה בצדקת הדרך והפיחה רוח חיים שאפשרה את הפיכת החלום למציאות.

בבסיס המלאכה ניצבו שנים ארוכות של עשייה חינוכית פוריה ואין ספור תובנות אשר נקנו משך השנים ולובנו שוב ושוב במבחן המציאות.

עשרה עקרונות יסוד עמדו ועומדות בבסיס העשיה המושתתת עליהן יום יום ושעה שעה ואלו הן:

  1. אהבה ושמחה
  2. חיוביות
  3. גישה אישית
  4. כבוד
  5. מעשה ותוצאה
  6. דרכי הוראה
  7. כל יום עומד בפני עצמו
  8. שיתופיות
  9. גבולות
  10. דיאלוג

עמידה איתנה ובלתי מתפשרת על הרמה הלימודית מחד ויצירת אווירה תורנית חסידית מוקפדת מאידך היו האתגרים אותם הצבנו לעצמנו כאבני יסוד. כאמור, החל למן רגע הפתיחה ברור היה כי נבנה כאן דבר נפלא ומיוחד במינו.

ההקפדה על איכות הצוותים, הסטנדרטים הגבוהים והבלתי מתפשרים של השקעה בכל תלמיד ותלמיד באו לידי ביטוי עד מהרה. אולם לפני ואחרי הכל חייבים אנו את ההצלחה הכבירה לסיעתא דשמיא המופתית שליוותה ומלווה אותנו למן רגעי ההקמה. נכון, היו קשיים כאלו ואחרים אולם כולם נפתרים ומסתדרים בחסדי היושב במרומים.

התלמידים היקרים עולים ומתעלים וקונים קניינים רבים – לימודיים ובעיקר חינוכיים. אצלנו במדרשה שמנו את הדגש על בניית האישיות ולשם כך לא חוסכים בשום מאמץ. את מרבית היום תופסת הלמידה האיכותית כאשר הבקרים מוקדשים ללימודי הקודש ובשעות אחר הצהריים התלמידים משתלמים גם במקצועות יישומיים שיסייעו להם בעתיד בעז"ה. הפן החברתי זוכה גם הוא לעדנה רבה וצוות הדרכה איכותי ומסור עומד לימין המחנכים ומעניק לתלמידים מעטפת חברתית וחינוכית ייחודית.

דילוג לתוכן